Coraz więcej dekoderów 4K na świecie

Firma Detaxis opublikowała raport, z którego jednoznacznie wynika, że liczba dekoderów dedykowanych 4K, będących w użytku, na koniec 2017 roku urosła aż do 31 milionów sztuk. Aby lepiej zobrazować ten wielki wzrost należy zaznaczyć, że w roku 2015 w użytku pozostawało 3 miliony, zaś w 2016 12 milionów. Tendencja taka wynika z tego, że coraz większa ilość operatorów telewizyjnych oferuje swoim klientom możliwość korzystania z urządzeń służących do odbioru telewizji UHD.

Europa w skali świata

Jest to dziedzina, w której Europa rozwija się wyjątkowo szybko, gdyż odpowiada za aż 52% łącznej liczby dekoderów 4K na świecie w 2017 roku. Na drugim miejscu znajduje się region Azji oraz Pacyfiku z wyłączeniem Chin – 32%. Ameryka Północna i łacińska to 5%, Bliski wschód 4% i Afryka 1%.

Dekodery 4K w Polsce

Nad Wisłą odbiór telewizji 4K oferowany jest przez niektóre firmy. Pośród nich m.in. NC+, sieć IPTV Orange TV oraz Avios. Wraz z końcem miesiąca czerwca 2017 z dekodera marki Samsung 4K korzystało 130 tysięcy abonentów telewizji Orange TV. Z koeli platforma NC+ nie udostępnia publicznie informacji odnośnie liczby abonentów, którzy posiadają dekoder 4K z ich oferty.

Telewizja 4K

W Polsce rośnie ilość telewizorów i odbiorników 4K, jednak nadal ilość kanałów tego rodzaju pozostaje na bardzo niskim poziomie. Stąd warto się zastanowić co jest nam potrzebne i czy rzeczywiście będziemy mieli co oglądać na droższym sprzęcie.

Zapraszamy do oddania głosu...

One comment on “Coraz więcej dekoderów 4K na świecie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>